2015. gada 19. marts

6 veikaliņi papīrlietu mīļotājiem un vēstuļu rakstītājiem (un citas skaistas papīrlietas un vietas) (papildināts)

Kādu no savām dzīves vasarām pavadot Londonā, - gandrīz ik nedēļu pēc darba klejoju pa papīrlietu veikaliem, tērējot darbā nopelnītos paundus un sapņojot kaut kādreiz kaut kas tāds būtu arī Latvijā, jo tolaik aploksnes, atklātnītes un vēstuļpapīru Latvijā varēja meklēt tikai kancelejas preču veikalos un grāmatnīcās. Turklāt sortiments visur bija ļoti līdzīgs (vienveidīgs).

Tāpēc man kā kvēlai papīrlietu un vēstuļu rakstīšanas mīļotājai ir liels prieks, ka jau kādu laiku arī Latvijā ir veikaliņi, kuros var "ienirt" un "iegrimt", meklējot un ATRODOT skaistas, oriģinālas, baudāmas papīrlietas - sākot no pastkartēm un apsveikuma kartītēm - līdz pat vēstuļpapīriem, pierakstu kladēm un rakstāmpiederumiem.

Prieks par to, ka katra no šīm vietām ir unikāla un atšķirīga ar kaut ko savu. Ar ko? Lasiet manos iespaidos un pieredzē par katru no veikaliņiem.

1) Dizaina papīrlietu veikals Manilla

Sastādot wish list jebkuriem svētkiem, noteikti iekļauju tajā dāvanu karti papīrlietu veikalā Manilla, jo tas ir veikals, no kura nespēju iznākt tukšām rokām.

Apsveikuma kartītes no veikaliņa Manilla (ziedu gleznojuma autore: Agnese Grīnberga)

Te ir apsveikuma kartīšu paradīze, klades, plānotāji, dāvanu iesaiņojums, rakstāmpiederumi, vēstuļpapīrs un arī stūrītis, kurā var apsēsties un uzrakstīt vēstuli kādam mīļam draugam + nopirkt arī aploksnes un markas un nodot vēstuli sūtīšanai.

Fragments no veikala interjera

Turklāt šī ir arī vieta, kur apgūt jaunas un skaistas lietas, piemēram, zīmēšanu, kaligrāfiju u.c. Pati tur esmu apmeklējusi 4 nodarbību akvareļkursu, kurā ļāvos krāsu iepazīšanai un meditācijai. Ļoti patika!

Fragments no mana akvareļpavasara Manillas nodarbībā

+ Šis veikaliņš man ir ļoti īpašs ar to, ka uz tā sienas (laukā) kopš 2015. g. februāra ir atrodama viena mana dzejrinda. Kāda? To uzzināsiet, kad nokļūsiet pie paša veikaliņa.

Veikals atrodas Rīgā, Baznīcas ielā 37 (Baznīcas/Stabu stūris)

Mājaslapa: http://www.manilla.lv

2) Galerija Istaba


Apsveikuma kartītes no galerijas Istaba

Arī no šī veikala/galerijas nemēdzu iznākt tukšām rokām, jo vienmēr atrodu kādu skaistu pastkarti - īpašā galerijas Istaba dizainā. Tāpat te ir ļoti daudz skaistu rotaslietu, brošu, Latvijas dizaina preču - trauku, grāmatu, pases vāciņu, suvenīru.

Galerijā notiek arī lieliskas mākslas izstādes, un augšējā stāvā ir arī bufete, kur var lieliski pavadīt laiku un garšīgi paēst.

Galerija atrodas Rīgā, Kr.Barona iela 31A
FB lapa: https://www.facebook.com/galerijaISTABA

3) Grāmatu un kultūrpreču māja NicePlace Mansards


Apsveikuma kartītes no NicePlace Ziemassvētku sērijas

Brīnišķīga vieta, kur iegādāties NicePlace.lv papīrlietas un suvenīrus - ne tikai apsveikuma kartītes, bet arī krūžu paliktņus, blociņus, klades u.tml.. Noteikti viena no foršākajām vietām, kur nopirkt kādu suvenīru draugam ārzemēs.

Tā kā veikals ir apvienojies ar apgādu Mansards, tad pie reizes būs iespēja pašķirstīt vai iegādāties arī kādu svaigu, skaistu grāmatu. Un, kas ne mazāk svarīgi, - iemalkot tēju vai kafiju, baudot omulīgo kultūrmājas gaisotni.

Grāmatu jumts veikalā

Mansardā bieži vien notiek arī grāmatu atvēršanu svētki, filmu pasākumi, lekcijas u.tml. Pati vairākas reizes esmu tur bijusi gan uz dzejas pasākumiem, gan uz projekta "Rakstniecība uz ekrāna" rīkotajiem filmu vakariem.

Veikals atrodas Rīgā, Kr. Barona ielā 21A, iekšpagalmā. Mājaslapa: http://www.niceplace.lv/lv/niceplace_mansards_veikals

4) Studija Telpa


polaroid kartītes un dāvanu saiņošanas kase no kartona


Studiju Telpa sev atklāju nesen - pirms nedaudz vairāk kā gada - ap 2015.g. Ziemassvētkiem. Pirmkārt, piesaistīja ārkārtīgi gaumīgais skatlogs un, protams, arī tas, ko redzēju iekšā - kartona dāvanu kastes, polaroid izmēra apsveikuma kartītes, kanvas, kalendāri, Latvijas dizaina suvenīri u.tml.

Fragments no studijas skatloga

Toreiz iegādājos sev vienu kartona kasti mantu glabāšanai, ko, protams, var izmantot arī dāvināšanai, vēl tur atradu sen kāroto komiksu kuš! Poetry izdevumu, kā arī vairākas foršas kartītes apsveikumiem.

Uzņēmums nodarbojas ar druku, dizainu, fotodāvanām u.c.

Veikals atrodas Rīgā, Tērbatas iela 55. 
Mājaslapa: http://www.dizainatelpa.lv

5) Dizaina papīrlietas Purpurs

Pašā veikalā Purpurs gan (diemžēl!!!) neesmu (vēl) bijusi, taču viņu preces esmu redzējusi (un pirkusi) gan Manillā, gan Kalnciema tirdziņā. Un noteikti tuvākajā laikā ieplānošu veikaliņa apmeklējumu, jo Purpura lietām ir lieliska kvalitāte un dizains.

Klade no Purpura, ko iegādājos veikaliņā Manilla

Purpurs ražo lieliskas klades dienasgrāmatas rakstīšanai, blociņus ikdienas un ceļojumu piezīmēm.

Veicu ceļojuma piezīmes kolēģes dāvinātajā Purpura blociņā Parīzē

Veikala adrese: Rīgā, Mūrnieku ielā 5
Mājaslapa: http://www.purpurs.com
Instagram konts: https://www.instagram.com/purpurs_stationery/

6) Jūgendstila paviljons (Art Nouveau Rīga)

Veikaliņā pieejamas gan klades un blociņi, gan vēstuļpapīrs un pastkartes ar Jūgendstila akcentiem/elementiem. Tāpat arī daudzi citi skaisti suvenīri (piemēram, brīnišķīgas puzles un sērkociņi) un interjera elementi (trauki, sienas dekori u.tml.), kā arī rotaslietas. Brīnišķīga vieta, kur nopirkt dāvanu sev vai kādam latviešu/ārzemju draugam.

Pati tur esmu pirkusi gan vēstuļpapīru, gan kladi (skat. forogrāfiju).

Klade no Art Nouveau Rīga veikala

Veikala adrese: Rīgā, Strēlnieku ielā 9
Viņiem ir arī internetveikals: http://artnouveauriga.lv/collections/cards-stationary

+

Gribētos pieminēt arī:
  • veikalu Valda Ošiņa rakstāmlietas Rīgā, Elizabetes ielā 63, kurā biju iegādājusies savas pirmās līmlentes washi tape, kā arī mēdzu šad un tad nopirkt pa kādai apsveikuma kartītei. 
Šīs divas washi tape iegādājos Ošiņa veikalā

  • papīrmākslas darbnīcu Viktora vēstules Siguldā, Pils iela 16, kur pati vēl neesmu bijusi un darbojusies, bet interesentiem varētu patikt - aizbraukt un izbaudīt papīra izliešanu, pastkaršu izgatavošanu, pie reizes nobaudot arī tēju un uzrakstot kādu vēstuli mīļam cilvēkam. 
  • Taust pierakstu klades, kuru vākiem izmantoti gan vecu grāmatu vāki, gan veci audumi, turklāt katra klade ir veidota vienā eksemplārā. Noteikti iekļaušu Taust kladi arī savā no savām to buy vai wish listēm. Mājaslapa: http://www.tau.st
  • Papīrlietas no andsmile veikaliņa, kur vairākas reizes esmu iegādājusies apsveikuma kartītes, ko māksliniece Viktorija (no Latvijas, bet dzīvo Londonā) pati (ļoti skaisti) ilustrē. Viņa veido arī pierakstu blociņus un brošas, aizraujas ar dzīvnieku / ziedu tēmām, kā arī filmu varoņiem. Mums ar viņu ir bijusi arī sadarbība latviešu pasaku projektā (es tulkoju latviešu pasakas angļu valodā, un viņa tās ilustrēja). Viktorijas un viņas darbu mājaslapa: http://www.andsmilestudio.com
Pierakstu blociņi un viens īpašs zīmējums no andsmile

Ievas Ekmanes kartīte, ko uzdāvināju māsai

  • Apsveikuma kartītes jeb ziedu kartītes FLŌS, kuras rotā daudzveidīgs herbārijs - sniegpulkstenītes, krokusi, pelargonijas, rudzupuķes u.c. Kartītes nopērkamas mākslas galerijā Kolekcionārs, veikalos Paviljons u.c.
Foto: no FLŌS Facebook lapas

Vairāk bilžu un informācijas - viņu Facebook lapā: https://www.facebook.com/flos.lv vai  Instagramā: https://www.instagram.com/flos.lv/


  • Gribētos vēl pieminēt košās, oriģinālās un spilgtās klades ar Kristīnes Luīzes Avotiņas dizainu, kas pieejamas grāmatnīcās JĀNIS ROZE, kā arī viņu internetveikalā. Lūk, viens no pavasarīgākajiem dizainiem.
Foto: no Spices mājaslapas

5 komentāri:

Ilze Kraukle teica...

Inga! Nu kàpéc Tu ràdi tàdas lietas?! Es ko tàdu jau ilgi, ilgi mekléju sheit, Francijà un nevaru atrast.. Pastkartes nav skaistas, visur viss vienàds, nekà origjinàla.. Ticu, ka eksisté lîdzîgi veikalinji, bet .. kur shamie noslépushies?!

Inga Pizāne - Dilba (Inga Pizāne) teica...

Labs jautājums: "Kāpēc rādu?" :) Gribas, lai pēc iespējas vairāk cilvēku uzzina par šādiem smukumiem. :)

Jo varbūt kāds tieši kaut ko tādu šobrīd meklē, bet nezina, ka Rīgā ir vairāki lieliski veikaliņi, kur var nopirkt skaistas papīrlietas.

Esot Parīzē, biju uzdūrusies papīr-un-kartiņ-veikaliem, bet kā ir citur Francijā - nezināšu. Būs vien jāuztic meklēšana Tev. Misija "Papeterie" :)!

Jo tur jau slēpjas tas āķis, ka šādiem veikaliņiem parasti nav baigo reklāmu vai afišēšanas, tāpēc arī daudzi nezina.

Bet var mēģināt ierakstīt google "Papeterie Toulouse", un gan jau - kaut ko atradīs.

Piemēram, atradu kaut ko tādu: http://www.yelp.com/biz/papeterie-plein-ciel-ipapete-toulouse
un tādu: http://www.yelp.com/biz/ma-jolie-papeterie-toulouse
un tādu: https://foursquare.com/v/oscar-papeterie/5192473e498e151cedb40e16

Bet nu jāpēta sīkāk, ko tur piedāvā. :)

Ilze Kraukle teica...

Jà, es jau staigàju pa mazàm ielinjàm un mekléju.. eju iekshà tàdos veikalinjos, bet pagaidàm nekà jédzîga neesmu atradusi. Paldies par linkiem, papétîshu :)

Dziesma teica...

Man zel, ka nezinaju par parejiem veikaliniem tad, kad ciemojos Latvija pagajusa gada. Manilla gan bija loti smuks, un tur nopirku paris skaistas lietinas. Divas no pirktajam kartinam bija kadas Latvijas makslinieces - un tagad negribas tas kadam sutit vai davinat, jo man ir tikai viena no katras un pasai tik loti patik!

Ilze Kraukle teica...

Jà, paskatîjos Tavus linkus.. Skjiet, visos tajos veikalinjos esmu bijusi, bet nekas no piedàvàjuma îsti nepiesaista aci